Fabrika İlaçlaması ve Haşere Mücadelesi

Bir fabrika sahibi ve yöneticisi iseniz varlıklarınızı, çalışanlarınızı ve mallarınızı korumak önceliğinizdir. Fabrika gibi yoğun üretim alanlarında, insanlar, ürünler ve şüphesiz haşereler de sürekli hareket halindedir. Haşereler, gıda ile ilgili endüstrilerdekine benzer şekilde, endüstriyel tesislerde ve tedarik zincirinde yüksek riskli tehditlerden biridir. Envanterlerinize çeşitli şekillerde zarar vermenin yanı sıra haşere, çalışanlarınız için performansı etkileyebilecek, operasyonları aksatabilecek ve sonuçta gelir kaybına yol açabilecek sağlık ve güvenlik tehlikeleri de oluşturmaktadır. Fabrika ilaçlama ve haşere mücadele uygulamalarında Unlimited böcek ilaçlama, Entegre Zararlı Yönetimi kullanarak, sizin standartlarınızın ya da müşterilerinizin ve denetçilerinizin standartlarının haşere faaliyeti tarafından tehlikeye atılmamasını sağlamak için endüstriyel üreticilerle ortaklık yapar.

Unlimited böcek ilaçlama organize sanayi bölgeleri, fabrikalar, atölyeler ve tüm geniş saha üretim tesisleri gibi pek çok lokasyonda işletme sahiplerine ve işletmelere entegre haşere yönetimi çözümleri sağlayan, en büyük haşere kontrol hizmetlerini ve ürünlerini sunan lider bir isimdir. Ege Bölgesi'nin en büyük haşere kontrol şirketi olan Unlimited böcek ilaçlama, müşteriyi memnun eden bir hizmet vermektedir. Ev sahiplerinin ve işletmelerin diğer haşere kontrol şirketlerine göre Unlimited böcek ilaçlamayı seçmelerinin bazı nedenleri aşağıdaki gibidir:  

  • Endüstri standartlarına bağlılık: Endüstri standartlarının oluşturulmasına yardımcı oluyoruz ve arıtma için yalnızca devlet onaylı kimyasalları kullanıyoruz.
  • Mükemmellik mirası: Ülke çapında haşere yönetiminde lider ve yenilikçi bir firma olarak geleceğe büyük bir miras bırakıyoruz.
  • İleri teknoloji: En yeni ekipman ve aletlerle tesislerin kapsamlı ilk muayenesi.
  • Müşteri deneyimi: Sizin güvenliğinize ve dekorunuzun güvenliğine değer veriyoruz. Uzun vadeli sonuçlar sağlayan ve size huzur veren etkili termit kontrol çözümleri formüle ediyoruz.
  • Verimli hizmet sunumu: Yüksek eğitimli, doğrulanmış ve sertifikalı servis teknisyenleri.

Entegre Zararlı Yönetimi nedir ve size nasıl fayda sağlar?

Entegre zararlı yönetimi, proaktif kontrol yöntemlerini kullanarak haşere risk yönetimine yönelik bütüncül bir yaklaşımdır. Kapsamlı izleme ile birlikte iyi temizlik prosedürlerini içeren haşere dışlama uygulamalarının bir kombinasyonunu gerektirir. Entegre zararlı yönetimi uygulandığında, potansiyel haşere istilasını azaltabilir ve sonunda uzun vadede işletme maliyetinizden tasarruf edilebilir.

Potansiyel haşere sorununun erken tespiti, istila riskini azaltır. Haşere eğiliminin izlenmesi, pestisitlerin doğru dağılımını belirlemeye yardımcı olur. Zararlı böceklerin doğru bir şekilde tanımlanması ve izlenmesi, bakım planlarının doğru şekilde yerleştirilmesine izin verir. İleriye dönük planlama, düzenli izleme ve karar verme sürece dahil edilen potansiyel haşere sorunlarını belirlemek için kapsamlı bir risk değerlendirmesi yapmayı sağlar.

Fabrika ve Depolarda Haşere Kontrol Yönetimi

Unlimited böcek ilaçlama, fabrika ve depolama birimlerinize özel, etkili ve gizli haşere kontrol çözümleri sağlayarak, personel, müşteriler ve ziyaretçiler ile her işletmenin itibarını korumaya yardımcı olur. Şirketimiz sahip olduğu bilgi birikimi ve bu sektördeki engin tecrübesiyle kıskanılacak bir üne sahiptir.

Haşereler, fabrikalar ve depolar için büyük bir sorun olabilir. Fabrika ve depolar potansiyel olarak büyük bir haşere faaliyeti kaynağıdır. Ne yazık ki, çeşitli malların, özellikle birden fazla kaynaktan gelen gıda maddelerinin birlikte üretilmesi ve depolanması, sıklıkla bir tür haşere istilasına ve kontaminasyona yol açabilir. Bu genellikle geri döndürülemez ve bu nedenle çok maliyetlidir.

Bu yerlerdeki zararlı böcekler tarafından yapılan çapraz bulaşma sonucunda, böceklerin ya da kemirgenlerin fabrikalarda ya da mağazalarda çok sayıda kullanıcıya taşınır. Üretim alanlarında ve depolarda herhangi bir haşere problemini denetleme, proaktif olarak izleme ve nihayetinde kontrol etme gibi temel görevler vardır. Depolarda ve endüstriyel birimlerde çeşitli zararlı böcek kategorileri bulunabilir, ancak depo zararlılarıyla mücadele hizmetlerinin yaygın türleri üç grupta toplanabilir: kuşlar, böcekler ve kemirgenler.

Böcek zararlıları bir bütündür. Bunlar bitleri, birkaç tür böceği ve güveleri içerebilir. Bununla birlikte, kaynaklarının bulunması zor olduğu için tam konumlarını belirlemek oldukça zordur. Kemirgenler, özellikle de sıçanlar, gıda, giysi, kağıt ya da mobilya gibi pek çok üretim tesisinde önemli sorunlara yol açarlar. Gıda fabrikalarında ve depolarda  kemirgenlerin yaratacağı kirlenme, ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Kuşlar, fabrikalarda yuva yapabilen canlılardır. Kuş dışkıları hijyen açısından büyük sorunlara neden olurlar.

Organize sanayi bölgeleri (OSB) ve bu bölgelerde faaliyet gösteren fabrikalardaki böcek ilaçlama uygulamalarında, Unlimited böcek ilaçlama, profesyonel olarak eğitilmiş teknisyenlerden oluşan bir ekip aracılığıyla etkili haşere yönetimi çözümleri sunmak için bölge genelinde bilgi ve uzmanlığını geliştirmiştir. Fabrikalarda karşılaşılacak her türlü haşere ve kemirgen sorunu için hemen bizimle iletişime geçin.