Güve İlaçlaması ve Güve Mücadelesi

Güve ilaçlaması ve güve mücadelesine başlıyorsanız güveler ile ilgili temel bilgileri bilmek gerekir. Güveler hakkında bilinen en yaygın olan iki tür güve olduğudur. Giysi ve yiyecek güveleri.  Elbise güvelerinin larvaları kumaş içlerini yer ve yün, pamuk ve halı gibi kumaşlara zarar verir. Yiyecek güveleri - yiyecek ya da kiler güveleri, mutfaklarda ve erzak depolama alanlarında depolanmış gıda ürünlerini yerler.

Kumaşlara ve gıdalara verdikleri zararı fark ettiğinizde, ne yazık ki bir güve istilasına maruz kaldığınızı görmüş olursunuz.

Güveler İçin Mücadele Türleri

Güveleri kontrol altına almak için etkili olan bazı tedavi türleri vardır. Bunlar:

  • Isı Tedavisi
  • Buhar Tedavisi
  • Dondurma İşlemi
  • Kimyasal İlaçlama

Isı ile Güve Mücadelesi 

Güveler için ısıl işlem, aynı gün anında sonuç veren en etkili çözümdür. Isı, yumurtalar da dahil olmak üzere yaşam döngüsünün tüm aşamalarında güveleri öldürür, bu da tüm izlerin ortadan kaldırıldığı anlamına gelir. Isıl işlem çözümleri, aynı gün yok etme garantilidir. İşlem, güvelerin yaşam döngüsünün tüm aşamalarını, yetişkinleri, nimfleri, larvaları ve yumurtaları içerir. Hızlı sonuçları nedeniyle giderek daha popüler hale gelen premium bir hizmettir.

Güveler ve diğer böcekler birçok kimyasala karşı dirençlidir, yani ısıl işlemler genellikle çok daha etkili bir yok etme yöntemidir. Kimyasal böcek ve yatak böcek tedavilerinin işe yaraması birkaç hafta, potansiyel olarak aylar alabilir ve bir istilayı tamamen ortadan kaldırmak için birkaç tedavi gerektirebilir. Ancak ısıl işlemler, böcekleri yaşam döngülerinin herhangi bir aşamasında öldürür ve bu yöntemle aynı gün ortadan kaldırmayı garanti eder.

Buhar ile Güve Mücadelesi

Yeni bir yok etme yöntemi olan buharla muamele, en çok istila edilmiş giysilere ya da diğer kumaşlara sahip güveler için kullanılır. Buhar tedavisi, nispeten yeni bir yatak böceği yok etme yöntemidir. 2012'de ilgi gören bu tedavi, tüketiciler ve işletmeler tarafından yaygın bir şekilde kullanılır hale geldi. Buhar tedavisinde, son derece sıcak buhar kullanılır ve buhar temas eden böcekleri yakar. Bu yöntem özellikle böcek yumurtalarına ve nimflere karşı etkilidir.

Bir istilanın ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için yararlı bir yöntem olmasına rağmen, buhar işlemi en iyi şekilde ek bir temizleme yöntemiyle birleştirildiğinde işe yarar. Buhar yalnızca yüzey alanlarına, örneğin bir yatağın dışına uygulanabilir. Güveler doğası gereği çatlaklarda ve yarıklarda bulunma eğilimindedir ve genellikle yer döşemesinin altında ve buharın ulaşamayacağı gizli yerlerde yolunu bulur. Kimyasal spreyler gibi diğer işlemlerle birlikte kullanıldığında, buhar işlemi güveleri tamamen ortadan kaldırabilir; bununla birlikte, ısıl işlemler açık arayla en kapsayıcı ve etkili yok etme tekniğidir. Bu nedenle buhar tedavilerini nadiren diğer yöntemlerle birlikte kullanılır.

Dondurma Yöntemi ile Güve Mücadelesi

İstila edilmiş kumaşlara sahip güveleri ortadan kaldırmak için, bir başka iyi seçenek olan dondurma işlemi, işlem gören malzemelere zarar vermez. Dondurma işlemi tesis dışında yapılabilir ve virüslü öğe toplanıp tedavi edildikten sonra iade edilebilir.  

Donma, güveler ve yatak böcekleri dahil olmak üzere zararlıları enfekte kumaşlardan uzaklaştırmak için giderek daha popüler bir tedavi yöntemi haline geliyor. Faydalarından biri, malzemelere zarar vermemesidir. Bu, onu giysi güveleri ve bagajdaki yatak böcek istilası için etkili bir tedavi haline getirmiştir.

Bu tür bir uygulama iş yeri dışında da kolaylıkla tamamlanabilir, bu nedenle ısıl işlemde olduğu gibi evinizin ya da iş yerinizin herhangi bir alanını kapatmanıza gerek kalmaz. İstila edilmiş bir nesnenin sıcaklığı 48-72 saat arasında donma noktasının altında tutulacaktır. Bu, böceklerin tüm kanıtlarını başarıyla yok eder. Eşyaları soğutmak için küçük bir göğüs dondurucu kullanmak gibi dondurma yöntemleri mümkün olsa da, genellikle kesin ve etkili bir çözüm için derin bir profesyonel dondurma gerekir.

Kimyasal tedavi

Güveler için kimyasal arıtma, işlemin yapılmasını takip eden haftalarda tamamen etkilidir. Yumurtalar ya da larvalar üzerinde etkili değildir, bu yüzden onların öldürülmeden önce güve haline gelmeleri gerekir.

Unlimited Böcek İlaçlama ve Pest Control, zararlıları tamamen ortadan kaldırmayı garanti eden ve güve tedavisi sağlayabilen profesyonel şirketlerden biridir. İyon böcek ilaçlama olarak, tedavinin yapıldığı gün güvelerden kurtulmak için en iyi böcek öldürme yöntemlerini kullanıyoruz.