Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böcekleri sosyal böceklerdir ve bir araya gelme eğilimindedirler. Binalarda bulunan sıcak koşulları tercih ederler ve çoğunlukla gececidirler.  Kalorifer böcekleri, alerjenlerinin tetiklediği alerji ve astım nedeniyle ciddi sağlık ve güvenlik riskleri oluşturur. Ayrıca mikropları ve bakterileri de yayarlar. Dökülen kalorifer böceği derilerinin, cesetlerin ve dışkılarının yarattığı döküntü, özellikle çocuklarda ve hassas kişilerde alerjileri şiddetlendirebilir.

Kalorifer böcekleri, yeryüzündeki en uyumlu canlılardan bazılarıdır, bu da bir istilayı kontrol etmeyi ve yok etmeyi inanılmaz derecede zorlaştırır. Bir kalorifer böceği istilasını önlemeye yardımcı olmak için, yiyecekleri uygun şekilde kapalı tutun ve saklayın, çöp oluşumunu önlemek için günlük olarak temizleyin ve evdeki tüm çatlakları ve delikleri kapatın. Kalorifer böceklerini evinizden ya da binanızdan uzak tutmak, tek seferlik bir tedavi değil, devam eden bir süreçtir. Profesyonel bir haşere kontrol uzmanı, kalorifer böceklerini evinizden ya da iş yerinizden uzak tutmak için doğru çözümü sağlayabilir.

Kalorifer Böceği Kontrolü

  • Kalorifer böceği sisleyicileri
  • Kalorifer böcekleri için Jel
  • Borik Asit
  • Kalorifer böceği tuzakları

Kalorifer böceği sisleyicileri nasıl çalışır?

Sisleyiciler, havaya bir pestisit sisi bırakan bir haşere kontrol şeklidir. Bu ürünlerin çoğu, bu zararlıları kontrol edebilecek kimyasallar içerir. Bir sisleyici, istilaları bir kerede tamamen ortadan kaldırmanın bir yolu olarak çekici gelebilir. Buradaki fikir, havadaki pestisitlerin bütün Kalorifer böceklerini hedef almak için tüm alana yayılmasıdır. Pratikte, bir sisleyici genellikle bu haşerelerin saklandığı çatlaklara ve yarıklara girmez. Bazı durumlarda, haşereler sisleyicilerdeki aktif bileşenlere de direnç gösterir, bu nedenle bir istila hiç yanıt vermeyebilir.

Sisleyicileri doğru şekilde kullanmamak insanlar, evcil hayvanlar ve mülk için tehlikeli olabilir. Yalnızca mobilyalara ve kumaşa zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda solunduğunda da zararlıdır. Gaz veya elektrikli cihazların yakınında, yüksek konsantrasyonlar da yanıcı ve risklidir. Bazı durumlarda ciddi, yıkıcı yangınlara yol açabilir.

Kalorifer böceği jeli nasıl çalışır?

Kalorifer böceği jel yemleri, bu zararlıları kontrol eden çeşitli böcek ilacı formülasyonları ile mevcuttur. Yöntem, zararlıları bir besin kaynağı olduğunu düşündüğü jel yem yemeye ikna ederek çalışır, böylece zararlı böcek ilacını tüketir. Jel yemleri uygulamanın tipik yolu, çatlaklara ve bulundukları diğer yerlerin etrafına küçük noktalar halinde yem yerleştirmeyi içerir. Bu zararlılar, dışkılarının, dökülen derilerinin ya da böceklerin kendilerinin bulunduğu yerlere çekilir ve bunların tümü istila edilmiş bir alanın iyi göstergeleridir.

Kalorifer böcekleri için jel her zaman amaçlandığı gibi çalışmayabilir. Bu böcekler, sevdikleri yem türleri konusunda spesifik olabilir ve belirli ürünlere karşı isteksizlik gösterebilir. Çoğu zaman, sonuç yemi tüketmemeleri ve istilaların büyümeye devam etmesidir. Ayrıca, haşerelerin yemi bulamayacağı yerlere uygulandığında jel yemler etkisizdir. jel yemleri zamanla kurur. Bu onları zararlılara karşı çekici kılmaz, bu nedenle eski yemin kaldırılması ve yeni, taze yemin yeniden uygulanması gerekir. Bununla birlikte, zaman geçtikçe, bir tür jel yeminin sürekli kullanımı, haşereler jel yemlerle rekabet eden yiyecek kaynakları ile besleniyorsa, Kalorifer böceklerinin yemlerden kaçınmaya başlamasına da yol açabilir.

Dökülen yiyecekleri ve yiyecek artıklarını temizlemek, yağ ve nem birikintilerini temizlemek, bir Kalorifer böceği sorununun büyümesini yavaşlatmak için iyi adımlardır. Ciddi istilalar için profesyonel haşere kontrolü en iyi seçenektir. Uzmanlar, Kalorifer böceklerinden güvenli bir şekilde kurtulmak için en doğru hareket tarzına karar verebilirler.

Not: Jeldeki bileşenler yutulduğunda çocuklar ve evcil hayvanlar için zararlı olabilir. Bu, güvenli kullanım için doğru uygulama ve yerleştirmeyi hayati hale getirir.

Borik asit nasıl çalışır?

Borik asit, haşere kontrolü için en yaygın olan tedavi şekillerinden biridir. Borik asit elektrostatik yüke sahip olduğundan, Kalorifer böceği tedavi edilen bir bölgeden geçerken onun vücuduna tutunur. Zararlı kendini tımar ederken, sinir sistemine saldıran bu tozu yutar. Borik asit kullanımı biraz uzmanlık gerektirir. Kalorifer böceklerinde borik asit kullanmak işe yarayabilir, ancak doğru uygulama önemli bir anahtardır. Ev sahipleri, bir toz tabakası serecek doğru noktaları bulmak için haşerelerin faaliyetlerini takip etmelidir. Sonuç olarak, zararlıların belirtileri ve alışkanlıkları hakkındaki bilgi, tedavilerin başarıya ulaşma olasılığını artırır.

Bir evde yapılacak olan yanlış kullanım konut sakinleri için sorunlara neden olabilir. Tezgahlara ya da herhangi bir gıda hazırlama yüzeyine borik asit yaymaktan kaçınılmalıdır. Yetişkinler için genellikle öldürücü olmamakla birlikte, bu maddeyi tüketmek ya da gözle temas ettirmek tahrişe neden olur. Borik asit ve Kalorifer böceği kontrolü ile ilgili sorun, bu yöntemin tek başına zararlıları durdurmamasıdır. Ev sahiplerinin, böceklerin çoğunun içeri girmesini önlemek için dışlama taktikleri uygulaması gerekir. Haşerelerin saklanmak için kullandıkları veya eve girmek için kullandıkları kanalların temizlenmesi ve çatlakların kapatılması, yeni istilaların önlenmesine yardımcı olabilir.

Yetişkin Kalorifer böcekleri tedavilere yanıt verse de, yavruları genellikle büyümek ve çoğalmak için ulaşılması zor alanlarda güvende kalır. Kalıcı kontrol ve çözülmeyen borik asit ve Kalorifer böceği sorunlarının yanlış uygulanmasını önlemek için profesyonellere başvurmak en iyisidir. Çünkü uzman haşere kontrol teknisyenleri, istilaları ortadan kaldıracak eğitim ve beceriye sahiptir.

Kalorifer böceği tuzakları nasıl çalışır?  

Olası bir istilayı belirlemek isteyen ev sahipleri Kalorifer böceği tuzakları kullanabilir. Bu cihazların çoğu, tuzakla temas ettiklerinde hareket etmelerini engelleyen, haşereleri cezbeden yem ya da bir tür cezbedici içerir. İçeriye veya dışarıya tuzak kurulabilir. Yem tuzakları iyi bir izleme aracıdır, ancak Kalorifer böceklerinden kurtulmanın iyi bir yolu değildir. Boyutlarının ve tasarımlarının sınırlamalarına bağlı olarak, çoğu zaman bir seferde birkaç böcek yakalayamazlar. Bununla birlikte, doğru şekilde kullanıldığında, bir Kalorifer böceği tuzağı, haşere istilası ile mücadelede yine de rol oynayabilir.

Bir tuzağı kullanmanın en iyi zamanı tanımlama aşamasındadır. Bir böcek sorununun nedenini bilmeyen veya haşerelerin nerede saklandığından emin olmayan ev sahipleri, yapışkan tuzaklar kurabilir. Bu cihazlar rahatsız edici zararlıları yakalar ve sadece varlığını değil, aynı zamanda tuzağın yerleştirildiği yerdeki göreceli Kalorifer böceği sayısını da doğrular. Yer seçimi, bir Kalorifer böceği yem tuzağı için anahtardır. Evlerdeki birkaç nokta tipik olarak yüksek haşere aktivitesine sahiptir. Mutfak aletlerinin altı, dolaplar, banyolar ve bodrumlar hepsi iyi seçimlerdir. Küçük, koyu renkli dışkılar, sık sık Kalorifer böceği buluşmalarına işaret edebilir.

Evlerinde ve bahçelerinde  Kalorifer böceği bulan kişiler, sonraki adımları tartışmak için haşere kontrol uzmanlarıyla iletişime geçmelidir. İyon böcek ilaçlama, yaşadıkları yerdeki Kalorifer böceklerini hedef alan ve ev sahiplerine iğrenç zararlılardan kurtulma imkanı sunan çeşitli taşıma hizmetleri sunmaktadır.