Yılan Mücadelesi

Yılanlar, karınlarında kayarak hareket eden bacaksız sürüngenlerdir, ancak fiziksel görünümleri türlere bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Renkleri ayrıca canlı yeşil, kırmızı, sarı ve mavinin tonlarından daha koyu, daha hafif siyahlara, kahverengilere ve bronzlaşmaya kadar geniş bir yelpazede değişebilir. Yılanların çoğu zehirli değildir ve korkunun ötesinde herhangi bir tehlike riski taşımaz, ancak buna rağmen birkaç zehirli yılan çeşidi vardır. Yılanlar etoburdur; kurbağaları, solucanları, böcekleri, kemirgenleri, kuşları ve benzeri küçük avları yerler. Yılanların hepsi aynı şekilde çoğalmaz; bazıları yumurta bırakırken, bazıları canlı doğum yapar. Ev istilalarında bulunan en yaygın yılan, bir seferde 50'ye kadar yavru doğuran jartiyer yılanıdır.

Yılanlar tehlikeli midir?

Bu sorunun cevabı hem evet hem hayırdır. Zehirli olmayan bahçe yılanından, zehirli ve tehlikeli bakır kafaya kadar birçok farklı yılan türü vardır. Bir yılanın zehirli olduğunu bilmenin şaşmaz bir yolu yoktur, bu nedenle evinizde ya da iş yerinizde herhangi bir yılanla karşılaşırsanız ilk tavsiyemiz, durumu değerlendirmek için derhal haşere kontrol uzmanlarını aramanızdır. Bununla birlikte, bir yılanın zehirli olup olmadığını belirlemeye çalışırken izleyebileceğiniz birkaç kural vardır. Zehirli yılanların çoğu, üçgen şekilli kafalara ve dikdörtgen, yarık şekilli göz bebeklerine sahiptir. Çoğu zehirli yılan, gözlerinin altında bulunan ısı algılama çukurlarına (küçük burun deliği benzeri alanlar) sahiptir ve genellikle parlak bir renge sahiptir. Her iki durumda da, mülkünüzde tanımadığınız bir yılan görürseniz, ona profesyonel yardım almadan yaklaşmayın.

Neden bahçemde yılanlar var?

Diğer yırtıcı hayvanlar gibi, yılanlar da kolay besin kaynaklarına çekilir, bu nedenle eğer bir yılan istilasına sahipseniz, büyük olasılıkla evinizin içinde ve çevresinde başka zararlılar da vardır. Düzenli olarak evinizi ya da işinizi kapsamlı bir şekilde taraması için haşere kontrol uzmanlarını aramak, evinizde yılan getirmek için saklanan herhangi bir yiyecek kaynağı olmadığından emin olmanıza yardımcı olabilir.

Yılanları nasıl önleyebilirim?

Bahçenizde bir yılanla karşılaşmak asla hoş bir deneyim değildir, ancak onları evinizden ya da işinizden uzaklaştırmanın yolları elbette vardır. Yapılması gereken ilk şey, çevreden yuva kurabilecekleri enkaz yığınlarını ve yaprakları temizleyerek, açık yaşam alanınızı yılanlar için çekici hale getirmeyi önlemektir. Bunun yanı sıra, evinizin dış duvarlarında içeri girmeleri için herhangi bir delik olmadığından emin olmak, potansiyel bir istilaya karşı en iyi savunmanız olacaktır.

Yılanları kontrol etmek, yılanların neden ilk başta orada olmak istediklerini belirlemek için yapılan bir incelemeyle başlar. Yılanlar iç mekandaysa bunun nedeni yiyecek, su ya da ideal sıcaklık ve koşullar olabilir. Bu yüzden evinizde, yılanlar için besin kaynağı olan kemirgen belirtileri olup olmadığına bakın. Ayrıca, temeldeki delikler ya da eksik havalandırma kapakları gibi yapıya giriş noktalarını arayın.

Dış mekan sorunlarını incelerken, yerde yüksek bitki örtüsü ya da ağaç yığınları var mı diye bakın. Yılanlar dışarıda bulunduklarında, genellikle sadece bir yerden başka bir yere gitmeye ya da yiyecek aramaya çalışırlar. Bu nedenle tomrukların altına ve hurda, metal ya da eski lastik gibi enkazlarda saklanırlar.

Yılan muayenesi yaparken her zaman uzun pantolon, bot ve eldiven giyin, ayrıca ilk önce görsel olarak inceleyemeyeceğiniz alanlara çıplak ellerinizi koymadığınızdan emin olun. Bulunursa asla bir yılanı kışkırtmayın. İncelemeden sonra, temellerin etrafına, gezinme alanlarına, giriş noktalarına, bodrum katlarına ve kapalı sundurmaların altına yılan kovucu uygulayın. Ayrıca yılanların sorun olduğu bahçede kovucular kullanın. Yılanları yakalamak için yapışkanlı bir tuzak kullanırken, onu duvarlara ve haşerelerin seyahat etme olasılığının en yüksek olduğu yerlere yerleştirin.

Yılanları evimden ya da iş yerimden nasıl çıkarabilirim?

Firmamızda çalışan profesyonel bir imha ediciler, mülkünüzde bulunan sürüngenlerin ve yılanların etkili bir şekilde uzaklaştırılması ve önlenmesi konusunda tam çözüm sağlayacaktır. Muayene ve tedavimiz kapsamlı, ancak daha da önemlisi aileniz ya da ticari ihtiyaçlarınız için güvenlidir. Bizi evinizin sorununu değerlendirmek için işe aldığınızda, uzman çalışanlarımız sürüngen durumunu değerlendirmek ve ardından bir plan oluşturmak için çalışacaktır. Planımızı uyguladıktan sonra, uzmanlarımız tüm açıklıkları kapatabilir, böylece siz ve aileniz, sürüngenlerin olmadığı, sağlıksız ve rahatsız edici zararlılardan uzak kalıcı bir ortamın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yılanlarla ilgili nereden yardım alabilirim?

Neye ihtiyacınız olursa olsun, Unlimited böcek ilaçlama yanınızda. İhtiyaç duyduğunuz haşere önleme yardımı için bizi arayın. Mevcut istilaları ortadan kaldırmaya, gelecekteki istilaları önlemeye ve uygulanabilir dışlama planları geliştirmeye yardımcı olabiliriz. Bu kapsamlı hizmetleri, tüm ilçelerde sunmaktayız. Ege Bölgesi'nde yaşıyorsanız, Unlimited böcek ilaçlama ve uzman haşere kontrol teknisyenlerimiz yalnızca bir telefon uzağınızda.