Çiğli İlaçlama Firmaları

Çiğli ilaçlama firmaları etkinlikte neredeyse tüm ilaçlama sahalarında faaliyet göstermektedir. Bu sahalar ev ilaçlamaları, avm ilaçlamaları, cafe ve restoran ilaçlamaları ve geniş alan ilaçlama ve haşere kontrolü gerektiren fabrika ilaçlamalarıdır. Bu kadar farklı alanda kaliteli ve sürdürülebilir bir hizmet verebilmek ise ilaçlama firmalarının birçoğunun kapasitesinin ve yeteneğinin üstündedir. Unlimited ilaçlama firması ise yıllardır sektördeki deneyimi ve geniş uzman ve teknik kadrosu ile rahatlıklar bu yükü kaldırabilen nadir ilaçlama firmalarından biridir.

İlaçlama firmalarının hizmet verdiği sahaların incelenmesine başladığımızda ilk olarak Organize Sanayi Bölgesi ilaçlama uygulamalarından başlamak en doğru başlangıç noktası olacaktır. Çünkü Çiğli ilçesinin gelişimde başrolü ilçe sınırları içinde bulunan organize sanayi bölgeleri oynar. Çiğli başta Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nin varlığı ile İzmir’in endüstriyel üretim merkezlerinden biri olmuştur. Elbette böcek ilaçlama uygulamaları adına da geniş alanlara yayılan farklı sektörlerdeki fabrikalarda da böcek ve haşere sorunu da aynı çeşitliliğe ve genişliğe paralel büyümüştür. Bunun yanı sıra Çiğli’nin üretim tesislerinin merkezi olması ve son yıllarda gösterdiği hızlı sanayi gelişim sayesinde, İzmir'in kalabalık nüfuslu ilçeleri arasında yer almaya da başlamıştır. Bu da yerleşim merkezlerinin de çoğalmasına sebep olmuştur. İnsan yerleşimi hızlı bir sosyal hayatı da beraberinde getirmiştir. Çiğli ilçesine yayılan kafeler, restoranlar ve İzmir’in büyük alışveriş merkezleri ile Çiğli canlı ve sürekli büyüyen bir ilçedir. Özellikle bir yaşam alanında alışveriş merkezlerinin yoğunluğu böcek ve haşere sayı ve çeşitliliğini arttıran büyük bir etkendir. Farklı bir çok ilçe ve ilden gelen kişiler yanlarında sadece alışveriş isteklerini getirmez. Pek çok farklı türde böcek ve haşereyi de bu alışveriş merkezlerine ve dolaylı olarak ta o yöreye taşırlar. Alışveriş merkezlerinin yoğun insan kalabalığı ve yiyecek, içecek etkinliği de yeni gelen böcek ve haşerelerin hiç bir beslenme sorunu yaşamamasına da vesile olur. Bu sebepler ile AVM ilaçlaması ve haşere kontrol uygulamaları sadece AVM’leri değil, tüm ilçeyi etkileyecek kadar önemli haşere kontrol uygulamalarıdır.    

Eğer Çiğli ilçesi sadece yoğunluk ve etkinlikten kaynaklı bir böcek ve haşere sorunu yaşıyor olsaydı ilaçlama firmaları bir nebze işi kontrol altına almak daha kolay olurdu. Ancak Akdeniz ikliminin tipik etkilerine sahip olan Çiğli'de yaz sıcaklıkları da çok yüksek ve kurak yaşanır. Ayrıca denize yakın olması sebebi ile nem koşulları da yaz mevsiminde bir hayli artış gösterir. Bu durum ne yazık ki başta hamam böceği ve sivrisinek böcek oluşumunu arttıran bir durumdur. Zararlı istilalarını sıklıkla yaşayan ilçede, bu sorun böcek ilaçlama firmaları tarafından çözülmeye çalışılmaktadır. Güvenilir İzmir böcek ilaçlama firması olarak Unlimited, Çiğli'nin her mahallesinde aktif olarak çalışmış ve çalışmaktadır. Tüm bu deneyim ise ilçeyi karış karış bilmemizi sağlamıştır. Yerel hakkındaki bilgimiz ve uzman kadromuzun yanı sıra ölçülebilir hizmet kalitesi sunan sistematik müşteri takip anlayışımız ile Unlimited farklı ve etkili bir ilaçlama firması olarak Çiğli ilçesinde ön plana çıkmaktadır.

Unlimited uzun zamandır böcek ilaçlama ve haşere kontrol uygulamalarının yanında dezenfeksiyon ve fumigasyon uygulamaları ile Çiğli ilçesinde faaliyet göstermektedir. İncelediğinizde göreceksiniz ki her böcek ilaçlama firması dezenfeksiyon ve özellikle fumigasyon yapabilme kabiliyetine ve sertifikalarına sahip değildir. Bu iki uygulama temel olarak uzman ve yetkili bir kadro tarafından yapılmak zorundadır.

Maalesef bazı ilaçlama firmaları Covid-19 pandemisi ile beraber yetkileri olmamasına rağmen işin maddi yönü yüzünden bilinçsiz dezenfeksiyon uygulamaları ile insanların hayatlarını tehlikeye atmaktan çekinmemektedir. Genelde ise dezenfeksiyon uygulamaları yararsız sadece kokulu su sıkılan uygulamalar olmanın ötesine de geçmemektedir. Virüs ilaçlama konusunda artan talep hangi firmanın doğru uygulama yaptığını, hangi firmanın yetkili olduğunu bilmenin zaman zaman unutulmasına sebep olmaktadır. İster Çiğli de bir fabrika yöneticisi, ister Çiğli sakini olan bir ev sahibi olun Koronavirüs için endişeniz varsa virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyon uygulama talepleriniz için mutlaka ilaçlama firmalarından yetki belgelerini talep edin. Fumigasyon uygulaması yapılacak ise bu soruyu ısrarlı bir şekilde sorun. Fumigasyon uygulamalarının bir çoğu tehlikeli uygulamalardır ve asla uzman ve yetki belgesi olmayan ilaçlama firmaları ve çalışanları tarafından yapılmamalıdır.

Tüm bu nedenlerle beraber Çiğli böcek ilaçlama ve pest kontrol hizmetlerinde, ilaçlama firmalarının alternatifin yoğun olduğu bir ilçedir. Sektöre yönelik firma sayısının fazlalığı, bir açıdan iyidir. Çünkü ilaçlama firmalarının hizmetlerinde niteliğin ön plana çıkmasını sağlamıştır. İlaçlama hizmetini yapan yetersiz pek çok firma, zararlı istilası sorununda mağduriyet yaşayan insanların sorunlarını kökünden çözememektedir. Bu da güvenilir ilaçlama firması arama isteğini tetikler.

Unlimited Çiğli böcek ilaçlama firmamız, yaptığı uygulama çeşitliliği ve kullandığı etkili kimyasallarla, sayıca fazla ancak etkinlik olarak yetersiz ilaçlama firmalarının neredeyse tamamını geride bırakır. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Sağlık Bakanlığı tarafından onay almış ilaçlarımız, uygulama yaptığımız yaşam alanlarında insan ve evcil hayvan sağlığını riske atmayan kimyasallardır. İsteğe göre çeşitlendirilebilen ilaç, kimyasal türleri ile de müşterilerimize ilaç seçeneği sunabilmekteyiz.

Çevre koşullarının güvenliğini de ön planda tutan Unlimited ilaçlama firması sağlık konusunda tüm müşterilerimize % 100 garanti verir. Çiğli’de ev, iş yeri, yazlık, fabrika, okul, alışveriş merkezi, site ve apartman gibi yaşam alanlarında sıklıkla karşılaşılan hamamböceği, sivrisinek ya da fare gibi zararlıları etkili bir şekilde ortadan kaldıran Unlimited böcek ilaçlama firmamız, sorunu kaynağına inerek çözer.

Unlimited böcek ilaçlama ve pest kontrol hizmetlerindeki uzmanlığı sayesinde Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, karafatma, yakarca, sıçan, fare, güve, pire, kene, sinek, sivrisinek, karasinek ve daha pek çok zararlı türü kişisel çaba harcamadan etkili bir şekilde kontrol altına alınır. Unlimited böcek ilaçlama firmamız, bünyesinde bulunan tüm ekibiyle Çiğli'de karşılaşabileceğiniz tüm haşere ve böcek sorununu tamamen ortadan kaldırır. Koronavirüs için etkili ve güvenilir virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyon uygulamaları için de 7/24 hizmet verebilmekteyiz.

Eğitimli teknik ekibimiz, zararlı istilasına uğramış veya dezenfeksiyon ihtiyacı olan lokasyonda öncelikle keşif yapar. Mevcut zararlı türünü, virüs barındırması muhtemel alanları tespit ettikten sonra ise, hangi metotla ilaçlama ve dezenfeksiyon uygulaması yapacağına  karar verir. Tüm uygulama çalışmalarına başlarken müşterilerimize detaylı bilgi vererek, uygulamanın her aşamasında müşterilerinin onayını alırız. Uzmanlarımız, mevcut zararlı istilası problemini başarılı bir şekilde çözerken kalıcı çözüm, devamlı müşteri politikamıza sadık kalır. Uzmanlarımız uygulama yaptıktan sonra gerekli gördüğü durumlarda ve talebe göre kontrol ziyaretleri de gerçekleştirir. İzmir böcek ilaçlama firmaları içinde on yıldan fazla deneyime sahip olan Unlimited ilaçlama firmamıza ihtiyaç duyduğunuz her dezenfeksiyon, virüs ilaçlama ve böcek, haşere kontrol uygulamaları için iletişim kanallarımızın hepsinden 7/24 ulaşabilirsiniz.