Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinekler, kulak tırmalayan sesleri ve kaşıntılı ısırıklarıyla hayatımızı fazlasıyla zor sokar. Bunun yanında pek çok hastalığın taşıyıcısıdır. Yarattığı olumsuz durumlardan ötürü onlardan uzaklaşmak isteriz. Bu aşamada sivrisinek ilaçlama sayesinde sivrisinek istilasını engelleyerek yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Sivrisineklerin Zararları Nelerdir?

Çoğumuz sivrisinekler tarafından ısırılarak tatsız bir deneyim yaşamışızdır. Sivrisinek ısırıkları, sivrisinek tükürüğüne karşı alerjik reaksiyon yoluyla cilt tahrişine neden olur. Bu durum ısırık sonrasında cildimizde gözlediğimiz kırmızı yumrunun sebebidir. Ancak bazı sivrisinek sokmaları daha ciddi sorunlar yaratabilir. Sivrisineklerin bulaştırdığı hastalıkların başında sıtma gelir. Sıtma hastalarında genellikle ateş, titreme ve grip benzeri semptomlar görülür. Tedavi edilmezlerse ciddi komplikasyonlar yaşanabilir ve ölebilirler. Benzer şekilde sarıhumma virüsü de enfekte bir sivrisinek ısırması yoluyla insanlara bulaşır. Tifo, fil hastalığı ve cildiye problemleri de sivrisineklerin zararlarındandır. Kısacası bulunduğu ortamın sağlığını tehdit etmelerinden ötürü sivrisinek ilaçlama hayati önem taşır.

Sivrisinek Türleri

Sivrisineklerin cinslerinin belirlenebilmesi sivrisinek için ilaçlama yapılmasında ilk adımdır. Gördüğünüz sivrisineklerin hangi aileden olduğunun teşhisini yapmakta zorluk çekerseniz uzmanlardan yardım alabilirsiniz. En zararlı sivrisinek türü, sıtma taşıyıcısı olan anofellerdir. Bunların kanatlarında solgun ve koyu benekler bulunur. Geceleri aktiftirler. Temiz ve berrak sulak alanlarda yaşarlar. Bir diğer cins ise beyin iltihabı taşımasıyla bilinen kulex olarak adlandırılan türdür. Dış kısmındaki kahverengi pullar belirgin özelliğidir. Uzun mesafe uçucusu olan bu canlıların habitatı açık alanlardır. Dolayısıyla bahçe sivrisinek ilaçlama uygulamasına konu olabilirler.

Son olarak aedes sivrisinek popülasyonu da ülkemizde Doğu Karadeniz Bölgesi’nde sıklıkla rastlanan bir türdür. Su birikintileri ve atıl durumda olan yiyecek kaplarında yaşarlar. Bu canlılara rastlanıldığında vakit kaybetmeden sivrisinek ilaçlama işlemine başlanması gereklidir. Zira kan emici özelliğiyle ciddi bir hastalık olan zika virüsünün bulaş hızını artırırlar.

Sivrisinek İlaçlama Nasıl Yapılır?

İlaçlama operasyonu için profesyonel destek almanız gerekir. Her ne kadar bazı ilaçlar zararsız gibi gözükse de yanlış uygulamalar istenmeyen sorunlara yol açabilir. Kapalı alanlarda kullanılacak malzemeler, Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı ilaçlardan olmalıdır. Böylece sivrisinek ilaçlama yapılması sağlığınızı riske atmaz. Sivrisinek mücadelesinde genellikle sis tekniği kullanılır. Bu yöntemde ilaçlar havada asılı kalacağı için gözle görülemeyen yerlerde de etkili olur. Dış bölgelerde sprey ilaçlardan faydalanılabilir. Buralarda sivrisinek yumurta ve larvalarının bulunma olasılığının yüksek olduğu su birikintilerinin ilaçlanmasına dikkat edilmelidir. Ek olarak sivrisinek ilaçlama etkinliğini artırabilmek amacıyla belli bölümlerde tuzaklar kurulabilir.

Sivrisinek İlaçlama Zamanı

Sivrisineklerden kurtulmak isteyen çoğu kişi sivrisinek ilaçlaması ne zaman yapılır diye merak etmektedir. Bu canlıların bıraktığı yumurtaların larvaya dönüşmesi döneminde ilaçlama yapılırsa komün sayıları azaltılabilir. Aynı şekilde sivrisinekler havaların yumuşadığı bahar aylarında sırasıyla larva ve pupa evrelerinden geçerek yetişkinliğe ulaşır. Bu döngünün tamamlanması engellenirse yaz mevsimi sivrisineklerden uzak geçebilir. Dolayısıyla erken davranarak bahar aylarında ilaçlamaya başlanmalıdır. Gün içerisinde sivrisineklerin en aktif olduğu sabah ve akşam saatleri sivrisinek ilaçlama zamanı için uygundur.

Sivrisinek İlaçlama Doğal Yöntemler

Sivrisinekleri hayatınızdan çıkarmak için el yapımı kürlerden yardım alabilirsiniz. Natürel sivrisinek kovucusu denildiğinde akla ilk limon okaliptüs yağı gelir. Bitki bazlı ve uçucu bir yağ olan bu karışımı, kendiniz yapabileceğiniz gibi aktarlardan da satın alabilirsiniz. Cilde sürülerek kullanılan bu kovucu 3 yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmemektedir. Kullanılabilecek bir diğer doğal madde ise kekiktir. Her mutfakta kolaylıkla bulunabilecek olmasıyla sivrisinek ev ilaçlama için oldukça kullanışlıdır. Kaynamış suyun içine bir parça kekik atarak kokusunun çıkmasını sağlayabilir ve sivrisinekleri uzaklaştırabilirsiniz.   

Sivrisinekler, sadece açık hava deneyiminizi mahvetmekle kalmayıp aynı zamanda tehlikeli hastalıklar da taşıyan esnek zararlılardır. Bu yüzden İzmir'de evleriniz de dahil olmak üzere, çim ve peyzajınızın en belirgin olduğu alanlara müdahale ederek sivrisineklerin sıkıntı ve tehlikesini kontrol etmeye yardımcı olacak bir hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sertifikalı teknisyenlerimiz tarafından uygulanacak özel kontrol çözümleriyle, sadece sivrisinekler değil kene, pire, örümcek ve diğer zararlıların da ortadan kaldırılması sağlanır.

Her sivrisinek kontrol işleminde, lisanslı uzmanlarımız, çim ve peyzaj yatak alanlarınızı ve evinizin temel çevresini  (dış pencere alanları, kapılar, delikler, kablo kutuları, tıkaçlar, borular vs) zararlı istilasından arındırır. Sivrisinek istilalarını engellemek için tek seferlik uygulama yaptırabileceğiniz gibi, tüm sezon boyunca da uygulama yaptırabilirsiniz. Firmamız bu konuda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Peyzaj yönetiminde deneyimli ve eğitimli olan uzmanlarımız, yetişkin zararlıları ve yumurtalarını hedeflemek için tasarlanmış etkili bir ilaçlama kullanır. Bu ilaçlama peyzajınız ve tüm çim boyunca uygulanır. Peyzaj alanlarındaki sivrisinek kontrol tedavilerimiz size tam koruma sağlar. Ayrıca sivrisinek bariyerinin yıkılmasına olanak vermemek için, düzenli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerle, sezon boyunca açık alanınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Açık alanlarınızda yapılan sivrisinek pest kontrol işlemlerinde çocuklarınız, evcil hayvanlarınız ya da bitkileriniz asla zarar görmez. İlaçlama firmamızın sahip olduğu tecrübeyle, tüm pest kontrol işlemlerinde güvenle hizmet vermekteyiz. Peyzaj alanlarında gerçekleştirdiğimiz sivrisinek kontrol hizmetlerinde, uzmanlarımız tedavi uyguladıktan sonra tedavi edilen alanlardan en az 30 dakika uzak durmanızı öneririz. Bu, açık hava yaşam alanınızın keyfini çıkarmadan önce ürünlerin kuruması için yeterli zamana sahip olmasını sağlar.

Unlimited Böcek ve Haşere İlaçlama firmamız İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Balıkesir, Muğla, Afyon ve Uşak illerinde hizmet vermektedir. Özellikle Ege bölgesinde yaşıyorsanız ve peyzaj alanınızda meydana gelmiş bir sivrisinek istilasını kontrol altına almak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey firmamızla iletişime geçmektir. Eğitimli personelimiz, peyzaj alanlarında yapılacak sivrisinek ilaçlamaları konusunda oldukça tecrübe sahibidir.

Eğer açık alanınızda havuz varsa, havuzda bulunan herhangi bir balık ya da kurbağaya için endişe etmenize gerek yoktur. Çünkü uzmanlarımız,  havuz bölgelerine ya da etrafına zarar verebilecek uygulamalara karşı eğitimlidir. Bu yüzden tüm insektisitlerin düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlamak için, çok dikkatli çalışırlar. Ek bir önlem olarak, peyzaj alanınızda tedavi edilmesini istemediğiniz belirli bitkiler varsa, uzmanlarımıza bu konuda her zaman bilgi verebilirsiniz. İzmir'de sektörün önde gelen ilaçlama firması olarak,  Peyzaj Yönetiminde birinci önceliğimiz, mülkünüzün ihtiyaçları için güvenli, uzun ömürlü ve özelleştirilmiş bir tedavi sağlamaktır. Sivrisinek pest kontrol ihtiyaçlarınız için hemen bizimle iletişime geçin! 7/24 ulaşabileceğiniz ilaçlama firmamız siz değerli müşterilerine hizmet vermekten büyük mutluluk duyacaktır.

Son Düzenlenme Çarşamba, 09 Şubat 2022 05:24