Kurumsal

Kurumsal

Unlimited Pest Kontrol ve Çevre Sağlığı Hizmetleri

İlaçlama firmaları her sene daha da hayatımızın içinde ihtiyaç duyduğumuz firmalar haline gelmektedir. Öyle ki yakın zamana kadar sadece böcek ilaçlama ile ilişkilendirilen ilaçlama firmaları Covid-19 pandemisi ile beraber virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyon uygulamaları ile hayati bir rol oynamaya başlamışlardır.

Elbette ilaçlama firmaları akla hala böcek türleri ve haşereler ile beraber gelir. Böcek ve haşereler insan çevresi ile yakından ilişkilidir ve dünya çapında görülen zararlılar haline gelmiştir. Bu zararlılar genellikle yiyecek, nem ve sıcaklığın yoğun olduğu yerlerde yaşarlar. Çok çeşitli insan gıdaları ve ayrıca karton, tutkal, dışkı, ölü hayvanlar ile diğer böcek ve haşere türleri gibi organik malzemelerle beslenen bu haşereler, çevrelerindeki pislikten hastalıkları toplayabilir ve bunları kolayca yiyeceklere ve yüzeylere aktarabilirler. Başta İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Balıkesir, Muğla, Afyon ve Uşak olmak üzere yaz mevsiminde yüksek sıcaklıkların etkisinde olan illerde böcek ve haşerelerle sıklıkla karşılanır. Bu zararlıların yaşam alanlarındaki varlıklarını sonlandırmak için deneyimli bir ilaçlama firmaları ile çalışmak şarttır.

İlaçlama firmaları verdikleri hizmet eğer profesyonel bir hizmet ise hamam böceği, fare, karınca, kene, pire, karafatma ve diğer pek çok zararlının kontrol altına alınmasındaki en güvenilir yoldur. Bireysel mücadele yerine ilaçlama firmalarından destek alınmasının önemli bir nedeni ise kullanılan ilaçların içeriği hakkındaki bilgidir. İlaçlama firmaları gerçekten işinde uzman ise kullandıkları profesyonel ürünler ve çözümler ile bu zararlıların yaşam döngülerinin tüm aşamalarını ortadan kaldıracak kadar etkili çözümler üretebilirler.

Virüs İlaçlama, Böcek ve Haşere Kontrol Kontrolünde Hizmet ve Avantajlarımız

İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Balıkesir, Muğla, Afyon ve Uşak illerinde faaliyet gösteren Unlimited güvenilir böcek ilaçlama, dezenfeksiyon, fumigasyon uygulamaları ile mikrop ve haşereler için en güvenilir pest kontrol hizmetini sunmaktadır. Unlimited ilaçlama firması, evinizde, iş yerinizde, yazlığınızda ya da diğer yaşam alanlarınızda karşılaştığınız böcek ve haşere istilalarında nitelikli ve kaliteli bir ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmet sunar. Hizmetimiz haşere istilasına uğramış yaşam alanınızın kapsamlı bir araştırması ile başlar. Profesyonel ekibimiz ilaçlama yapılacak lokasyonda tipik zararlı belirtileri arar, sonrasında da mevcut zararlıların olası barınma yerlerini ve türlerini tespit eder. İlaçlama sektöründe yıllar ile edindiği deneyim ile firmamız en uygun fiyat ve avantajlar ile 7 gün 24 saat mesai anlayışı ile müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır. İstila tehdidinden arındırılacak olan lokasyonda ilaçlama sonrasında düzenli denetimler geçekleştiren ekibimiz, gerektiğinde gece denetimleri de yapar. Çünkü başta hamam böceği gibi haşere türlerinin pek çoğu gece yaratıklarıdır ve gece incelemeleri yaşam alanındaki herhangi bir istilayı daha baştan önlemek için birebir çalışmalardır.

Unlimited sadece haşere kontrolü değil, virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyonu konularından da en bilgili ve en güvenilir hizmeti verebilen sayılı firmadan biridir. Uygulamalar kimyasal, ısı ve sis ile dezenfeksiyon uygulamalarını içerir. Covid-19 pandemisi ile beraber ilaçlama firmalarının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır ki Unlimited bu tür uygulamaları uzun yıllardan beri zaten yapmaktadır. Pek çok gıda, ziraat, süt entegre tesisleri gibi mikrop barınmasının insan sağlığını hayati riske atacak işletmelerden AVM, restoran, cafe gibi işletmelere kadar yıllardır virüs ilaçlama, bakteri ilaçlama ve dezenfeksiyon işlemlerini uzman ve yetkili personeli ile sunmaktadır. Dezenfeksiyon uygulamaları içinde yer alan fumigasyon uygulamalarını da yine valilik onaylı sertifikalı uzmanlar ile yapma kabiliyetine sahip Unlimited, Covid-19 pandemisi ile beraber bu deneyimini her türlü yaşam alanında etkili virüs dezenfeksiyonu için kullanmaya başlamıştır.

İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Balıkesir, Muğla, Afyon ve Uşak il ve ilçelerinde böcek ilaçlama olsun veya virüs, mikrop dezenfeksiyonu olsun, tüm pest ve haşere sorunlarında yardıma ihtiyaç duyan tüm müşterilerimizin imdadına yetişen uzmanlarımızın hepsi eğitimli ve sertifikalı teknisyenlerdir. Sektörde uzun yıllardan beri hizmet veren Unlimited güvenilir, nitelikli ve deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekiptir.

Neden Unlimited Böcek İlaçlama ve Pest Kontrol

Evinizin iyi durumda olduğuna inansanız bile, her ev koruyucu haşere kontrol hizmetlerine ihtiyaç duyar. Neden? Zararlılar çoğunlukla yiyecek ve/veya barınak bulmak için herhangi bir uyarı yapmadan gelirler. Düşündüğünüzden daha fazla yardıma ihtiyaç vardır. Unlimited Pest Kontrol hizmetleri bu zorlu durumlarla başa çıkmak için devreye giriyor. Yenilikçi yaklaşımımız, yetkinliğimiz, en yeni araç ve tekniklerimizle çok fazla zahmet ve sorun yaşamadan soruna yönelik zekice çözümlerimiz sayesinde sağlıklı, düzenli, tertemiz evleri seven ailelerden büyük ilgi gördük ve talep aldık.

Unlimited’in eşsiz deneyimi ve en son yenilikleri bize Türkiye’de de avantaj sağlıyor. Hamamböceği Kontrolü, Tahtakurusu kontrolü, Termit kontrolü ve Sinek ve Sivrisinek Kontrolü, Kemirgen Kontrolü ve diğer her haşere sorununa tespit, tedavi ve uygulama çözümlerden oluşan tam bir hizmet sunuyoruz.

Haşere yönetimi tekniklerimiz, sadece Dünya Sağlık Örgütü ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve çocuklar, yaşlılar ve evcil hayvanlar için güvenli olduklarından emin olan pestisitlerin kullanılması anlamına gelir. Optimum sonuçlar sağlamaya odaklanıyoruz ve bir haşere sorunuyla karşı karşıyaysanız, Unlimited Pest Kontrol hizmetlerine çağrı yapmak en akıllıca harekettir.

Zararlılardan kaçınmak için yaşam koşullarını ve davranışlarını anlamak çok önemlidir. Unlimited, farklı iklim bölgeleri, bina türleri ve işletmeler arasında büyük farklılıklar gösteren işletmeler ve özel evlere yönelik tehdit ve riskleri analiz ederken haşere kontrolüne geniş bir yaklaşım uygulamaktadır.

Yöntemlerimiz çok çeşitli aktivitelere dayanmaktadır ve sadece problemi tedavi etmek yerine bir istila için altta yatan nedenleri araştırmaya odaklanmıştır. Faaliyetlerimiz her zaman üstün uzun vadeli bir sonuç hedefler ve çevre üzerindeki etkileri en aza indirmek için dünyaca ünlü Entegre Zararlı Yönetimi (EZY) ilkelerini uygularız.

Unlimited Mikrop, Böcek İlaçlama, Haşere Kontrol Hizmetlerine örnekler

Hizmetlerimiz müşterilerimizin özel işletmelerinin taleplerini karşılamak üzere özelleştirilebilir. Aşağıda bazı hizmetlerimiz listelenmiştir:

 • Haşere denetimleri, raporları ve önerileri
 • Böcek İlaçlama
 • Haşere Kontrol
 • Virüs Dezenfeksiyonu (Koronavirüs başta olmak üzere)
 • Bakteri Dezenfekyionu
 • Tüm Diğer Dezenfeksiyon Uygulamaları
 • Sanitasyon Uygulamaları
 • Dijital İzleme Sistemleri
 • Kuş Kontrolü
 • Termit Kontrolü
 • Risk Değerlendirme
 • Temizlik ve su arıtma yönetimi
 • Su Sistemlerinde Lejyonella Kontrol ve Önleme
 • Fumigasyon

İlaçlama firmalarının çok azının yaptığı güvenli ve hedefe yönelik tedavilerle, haşerelerin saklandığı yerleri hedef alan ve insan ve evcil hayvan sağlığı için kesinlikle zehirli olmayan ürünler kullanarak evinizde meydana gelecek bir zararlı istilası riskini en aza indiririz. Zararlı türlerinin alışkanlıkları hakkında küresel deneyim ile desteklenen bilgimiz, en verimli kontrol yöntemlerini sağlamamıza olanak tanır. İş yerinizde veya ev yaşamınızda meydana gelebilecek aksamaları en aza indirmek için kullandığımız tedavi yöntemlerimiz, sizin için en uygun zamanlarda gerçekleştirilir. Hassas durumlarda kimyasal içermeyen çözümler de önerebilen ekibimiz zararlı sorunlarını bu ürünler ile de etkili bir şekilde çözebilir. Ayrıca uzmanlarımız bir zararlı istilasının tekrarlanmasına engel olabilmek için müşterilerimize bazı tavsiyelerde bulunur ve gerektiğinde takip ziyaretleri yapar. İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Balıkesir, Muğla, Afyon ve Uşak illerinde yaşayan ve ilaçlama firmaları içinde güvenilir ve çözüm odaklı bir pest kontol hizmeti almak isteyen herkesin firmamızla iletişim kanallarından herhangi birinden iletişime geçmesi ve uzmanlarımızdan yardım istemesi sorunların çözümü için yeterli olacaktır. Firmamıza 7/24 ulaşabilir ve destek alabilirsiniz.

İlaçlama Firmalarının Doğru Seçilmesinin Önemi

İlaçlama firmaları, böcek ilaçlama ya da haşere ile mücadele ederken sıklıkla bilinçsiz ve yanlış uygulamalar yaparlar. En çok yapılan hata ise yanlış bilinçsiz ilaçlamadır. Evinize, iş yerinize ya da yaşam alanınıza giren teknik ekiplerin belgelerinin sorgulanmaması veya sorulmasının unutulması ise müşteri yönünden yapılan büyük hatalardan biridir.

İlaçlama firmaları içinde çok sayıda merdiven altı tabiri ile bir masa bir sandalye olarak açılmış firma vardır. Bu firmalarda çalışan kişi ve kişilere  yaptırılan ilaçlama faaliyetleri mevcut böcek ve haşere sorununuzu çözmediği gibi var olan zararlı ve haşere sorununuzun da artmasına neden olacaktır. Mutlaka mevcut sorun için önceden keşif yapılmalı, tespit edilen haşere popülasyonuna uygun ilaç ve ilaçlama uygulamaları seçimleri yapılmalıdır. İşi sadece para almak olarak gören ve birkaç bilgi ile sürekli aynı uygulamaları yapan kişilerden uzak durmanız ve bu kişilere karşı temkinli olmanız şarttır.

İlaçlama firmalarının yapığı bir diğer hata ise soruna erken müdahale etmemektir. Tüm böcekler yumurta ile çoğalırlar. Yetişkinliğe ulaşana kadar çeşitli büyüme aşamalarında geçerler. Bu aşamaların her birine metamorfoz denir. Böcekler ya tam ya da eksik metamorfoz geçirirler. Tüm bu aşamalar sırasında ilk metamorfoz aşaması yani yumurtadan larvaya dönüş aşamasında müdahale haşere sorununu bir nevi kesin çözen bir müdahaledir. Yusufçuk, termit, çekirge ve gerçek böcek tamamlanmamış metamorfoz geçirir. Bu süreçte yumurta, nimf ve yetişkin adı verilen üç aşama vardır. Nimf yumurtadan çıktığı zaman yetişkin böcek gibidir, ancak daha küçüktür, kanatları yoktur ve çoğaltılamamıştır. Nimf büyüdükçe dış iskeletinin dışına büyür ve dökülür. Daha sonra yenisini yeniden üretir. Bu nihayet bir yetişkin haline gelene kadar birkaç kez olur. Bu aşamalarda dahi ilaçlama firmalarının yapacağı müdahale sorunun büyümesini engellemek için mükemmel bir müdahale olacaktır. Kelebekler, arı, karınca, böcek ve sinek gibi böcekler tam metamorfoz geçirirler. Bu dört aşamayı içerir: yumurta, larva, pupae ve yetişkin. Larvalar yumurtalardan solucan ve kapaklara benziyor. Büyüdükçe, aynı zamanda cildi de tutuyor. Daha sonra bir pupaya dönüşür. Pupa larvalar gibi dolaşmazken, sonunda bu aşamada olgunlaşmamış bir formdan yetişkinliğe dönüşür. Özellikle karasinek gibi hastalık vektörlerine müdahale yetişkin oldukları dönem beklendiği zaman çok geç olmuş demektir.

İlaçlama firmalarının arasında seçim yapmak ve böcek ilaçlama yaptırmak alalede bir iş değildir. İlaçlama sizi ve sevdiklerinizi etkileyen kimyasal bir işlemdir. Sağlığınızı tehdit eden haşerelerle mücadele etmek adına daha zararlı kimyasalları kullanan ruhsatsız kişi ve kurumlara ilaçlatma yaptırmayın. Evimi ilaçlattım 5 sene böcek gelmedi diyorsanız bilin ki evinize tütün zehri yada tarım ilaçları sıkılmıştır. Bu sırada zehirlenen sadece böcekler değil, sizsinizdir. Hiç bir şey insan sağlığından önemli değildir. Sadece uygun fiyatlı diye haşere ilaçlama firmaları tabelası asan kişileri tercih etmeyin. Yetki belgelerini, ruhsatlarını sorun ve sorgulayın. Evinize, işyerinize gelen ilaçlama firmaları ekipleri size belge göstermek ve garanti vermek zorundadır. Mevcut haşere sorununuz devam etmesi yasal olarak bilin ki ücretsiz ilaçlatma hakkınız vardır. 

Unlimited ilaçlama ve pest kontrol firması binlerce referansı ve sertifikalı uzman kadrosu ile teknolojiyi yakından takip ederek, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirir. İlaçlama firmaları arasında deneyimi, belgesi ve samimiyeti ile kalıcı müşteri kazanma anlayışında olan işine saygısı olan bir ilaçlama firmasıdır.