Afyon İlaçlama Firmaları

Afyon İlaçlama Firmaları

Mermer yatakları ve kaplıcalarıyla öne çıkan bir şehir olan Afyon'da haşere ve böcek gibi zararlıların en sık görüldüğü zamanlar ilkbahar va yaz aylarıdır. Bu yüzden Afyon'da özellikle bu mevsimlerde böcek ilaçlama firmaları yoğun bir çalışma temposuna girerler. Afyon böcek ilaçlama, uygulama yöntemleri ve saha tecrübesi sayesinde sektördeki çoğu ilaçlama firmasını geride bırakmış önemli bir böcek ilaçlama firmasıdır. Yaz aylarında özellikle artış gösteren ve insnaları çıldırtacak düzeye getiren sivrisinek istilalarında, oldukça etkili bir ilaçlama gerçekleştiren firmamız müşterilerinden de olumlu geri dönüşler almayı başaran nadir firmalardandır.

Yaz aylarında Afyon'da yoğun bir şekilde görülen sivrisinekler tüm illerin yaşadığı sorunlardan biridir. Sivrisinekler "Culicidae" familyasında midge benzeri sineklerdir. Çoğu türün dişileri kanla beslenir. Bu yüzden insanlar sıklıkla ısırıklara maruz kalırlar. Bazı sivrisinek türleri sıtma ve diğer hastalıklar için vektörler olarak hareket eder. Bu insan sağlığını riske atan bir durumdur. Hastalık taşıyan ve insanlar için ciddi tehlike barındırın sivrisinekler, tarihsel olarak DDT ve diğer kimyasal yollarla kontrol edilmişlerdir, ancak bu böcek öldürücüler olumsuz çevresel etkiler yarattıkları için sivrisinek istilalarında başka kontrol yöntemleri denenmiştir. Bu konrol yöntemlerinden biri üremek için suya ihtiyaç duyan sivrisineklerin, ilk kontrol hattı bataklıkları boşaltmak ve durgun su birikimlerini azaltmaktır. Bu onların üreme yerlerinin azaltılmasını sağlar. Diğer bir kontrol yöntemi ise balık ya da diğer yırtıcı hayvanların kullanılmasıyla larvaların biyolojik kontrolü, genetik kontrol, patojenlerin sokulması, büyümeyi düzenleyen hormonlar, feromonlar ve sivrisinek tuzaklarıdır.

Sivrisinek, kara sinek,karınca, termit,  hamam böceği, tahta kurusu, fare, sıçan, kene ve güve gibi yaygınlık gösteren zararlılarla mücadele yöntemleri oldukça çeşitlidir. İyi bir böcek ilaçlama firması hangi zararlı türünü nasıl kontrol altına alması gerektiğini bilmelidir. Çünkü her haşere ya da kemirgen aynı kimyasalla ya da aynı yöntemle yok edilmez. Kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama, biyolojik mücadele, fiziksel mücadele, zehirli yem uygulaması ve yapışkan jel uygulaması farklılıklar taşıyan haşere kontrol yöntemleridir. Bunlar arasında günümüzde en çok tercih edilen böcek ilaçlama yöntemi kokusuz ilaçlamadır. Bu yöntemde böcek ve haşereler ilaca temas ettiklerinde, zehir vücutları tarafından emilir ve sinir sistemlerinin çalışması durur. Böylece tüm haşere ve böcekler ölmüş olur. Kokusuz ilaçlamanın yaygın olarak tercih edilmesinin en büyük sebebi, ilaçlama yapılırken ortamdan uzaklaşmaya ya da ilaçlama öncesinde ön hazırlık yapılmasına gerek olmamasıdır.

Afyon böcek ilaçlama, haşere ve böcek kontrolünde uygulanan tüm yöntemlere hakim olan profesyonel kadrosu sayesinde, ilaçlama sektöründe öne çıkan bir isim olmuştur. Firmamız Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanmayı tercih ettiği için, çevre ve insan sağlığını riske atmamaya özen gösterir. Kaliteli ve güvenilir bir hizmet anlayışına sahip olarak ilaçlama yapan Afyon böcek ilaçlama, her türlü haşere ve böcek sorununda gönül rahatlığıyla tercih edeceğiniz bir firmadır. İhtiyaç duyduğunuz her anda, iletişim kanallarımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.