İstanbul İlaçlama Firmaları

İstanbul İlaçlama Firmaları

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul, hemen sektörde sahip olduğu çeşitlişilk ve alternatife böcek ilaçlama konusunda da sahiptir. İstanbul böcek ilaçlama hizmetlerinin en yoğun yaşandığı şehirdir. Geçmişten bu yana sahip olduğu kalabalık nüfus, günümüzde de hızlı bir şekilde artmaya devam etmektedir. İstanbul'da önüne geçilemeyen nüfus artışı, pek çok hizmetin hem yoğun yaşanmasına hem de aksamasına neden olmaktadır.

İstanbul böcek ilaçlama firmaları açısından sayıca fazladır. 1000'e yakın böcek ilaçlama firmasına sahip olan İstanbul'da alternatifin fazla olması, firmalar arasında sıkı bir rekabet yaşanmasına sebep olmuştur. Pek çok firma rakiplerinin önüne geçmek için uygun fiyatlı ancak yetersiz ve kalitesiz  hizmet sunan bir çalışma şekli benimsemiştir. Bu firmalar haşere, böcek ve kemirgen sorunu yaşayan insanların, mevcut problemlerini kökünden halledemedikleri gibi mağduriyetlerini daha artırarak, insanların ilaçlama firmalarına karşı önyargılı ve güvensiz olmalarına sebebiyet vermişlerdir. İstanbul'da çok sayıda bulunan bu korsan firmalar, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından verilen ve denetlenen belgelere sahip olmaksızın çalışmalarına devam ederler. Böcek ilaçlama firmasına ihtiyaç duyan insanlar, haşere ve böcek ilaçlama konusunda firmalarda dikkat etmeleri gereken noktaları bilmedikleri için de mağduriyet yaşarlar.

İstanbul'da ki kalabalık nüfus, Akar (mite) gibi insan vücudunda yaşan zararlılar açısından değerlendirildiğinde, böcek ilaçlama firmalarının ehemmiyeti daha iyi anlaşılır. İnsan vücundan dökülen deri tozları ve deri parçacıklarıyla beslenerek yaşam sürdüren akar (mite), en çok halı, yatak ve koltuk gibi yerlerde görülür. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu zararlılar,özellikle  bağışıklık sistemi düşük olan çocuklar için tehlikelidir.İnsan sağlığı için ciddi tehlikeler barındıran akar gibi zararlılar insanlarda astım ve çeşitli enfeksiyonlara sebep olur. Havada uçmayan ama ev tozuyla birlikte hareket eden ev tozu akarları, bulundukları yerin yüzeyinde dışkılama yaparlar. Bu dışkılar alerjik hastalıklara sebep olacak özelliktedir. Bu yüzden akar ve insan sağlığını riske sokan diğer tüm zararlıların kontrol altına alınmasını sağlarken, güvenilir bir ilaçlama firmasıyla çalışıldığından emin olunmalıdır.   

İstanbul böcek ilaçlama olarak sahip olduğumuz yeterlilik belgeleri ve sunduğumuz güvenilir hizmet, sektörde öne çıkan isimlerden biri olmamızı sağlamıştır. 2005 yılında çıkarılan "Halk Sağlığı Alanında haşerelere Karşı İlaçlama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" kurallarına dikkat ederek uygulamalarını gerçekleştiren firmamız, müşteri menuniyetini % 100 sağlar. Hamam böceği, karafatma, yakarca, kara sinek, sivrisinek, kene, bit, güve, fare, sıçan, tahta kurusu, yatak böceği ve daha pek çok zararlı türüyle etkin bir şekilde mücadele gerçekleşiren İstanbul böcek ilaçlama, kullandığı tüm kimyasalların Dünya Sağlık Örgütü (World health organization) tarafından tavsiye edilmiş ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından halk sağlığı konusunda ruhsatlandırılmış ilaçlardan oluşmasına dikkat etmektedir. Firmamızda çalışmakta olan uzman kadromuz, haşere ve böcek problemlerinde sorunun kaynağını saptar ve bu doğrultuda ilaçlama yapar. Böylece mevcut sorunun kökünden halledilmesini sağlamış olur.