Pazar, 02 Ağustos 2020 00:42

İlaçlama Firmalarının Doğru Seçilmesinin Önemi

Yazan
Öğeyi Oyla
(0 oy)

İlaçlama firmaları, böcek ilaçlama ya da haşere ile mücadele ederken sıklıkla bilinçsiz ve yanlış uygulamalar yaparlar. En çok yapılan hata ise yanlış bilinçsiz ilaçlamadır. Evinize, iş yerinize ya da yaşam alanınıza giren teknik ekiplerin belgelerinin sorgulanmaması veya sorulmasının unutulması ise müşteri yönünden yapılan büyük hatalardan biridir.

İlaçlama firmaları içinde çok sayıda merdiven altı tabiri ile bir masa bir sandalye olarak açılmış firma vardır. Bu firmalarda çalışan kişi ve kişilere  yaptırılan ilaçlama faaliyetleri mevcut böcek ve haşere sorununuzu çözmediği gibi var olan zararlı ve haşere sorununuzun da artmasına neden olacaktır. Mutlaka mevcut sorun için önceden keşif yapılmalı, tespit edilen haşere popülasyonuna uygun ilaç ve ilaçlama uygulamaları seçimleri yapılmalıdır. İşi sadece para almak olarak gören ve birkaç bilgi ile sürekli aynı uygulamaları yapan kişilerden uzak durmanız ve bu kişilere karşı temkinli olmanız şarttır.

İlaçlama firmalarının yapığı bir diğer hata ise soruna erken müdahale etmemektir. Tüm böcekler yumurta ile çoğalırlar. Yetişkinliğe ulaşana kadar çeşitli büyüme aşamalarında geçerler. Bu aşamaların her birine metamorfoz denir. Böcekler ya tam ya da eksik metamorfoz geçirirler. Tüm bu aşamalar sırasında ilk metamorfoz aşaması yani yumurtadan larvaya dönüş aşamasında müdahale haşere sorununu bir nevi kesin çözen bir müdahaledir. Yusufçuk, termit, çekirge ve gerçek böcek tamamlanmamış metamorfoz geçirir. Bu süreçte yumurta, nimf ve yetişkin adı verilen üç aşama vardır. Nimf yumurtadan çıktığı zaman yetişkin böcek gibidir, ancak daha küçüktür, kanatları yoktur ve çoğaltılamamıştır. Nimf büyüdükçe dış iskeletinin dışına büyür ve dökülür. Daha sonra yenisini yeniden üretir. Bu nihayet bir yetişkin haline gelene kadar birkaç kez olur. Bu aşamalarda dahi ilaçlama firmalarının yapacağı müdahale sorunun büyümesini engellemek için mükemmel bir müdahale olacaktır. Kelebekler, arı, karınca, böcek ve sinek gibi böcekler tam metamorfoz geçirirler. Bu dört aşamayı içerir: yumurta, larva, pupae ve yetişkin. Larvalar yumurtalardan solucan ve kapaklara benziyor. Büyüdükçe, aynı zamanda cildi de tutuyor. Daha sonra bir pupaya dönüşür. Pupa larvalar gibi dolaşmazken, sonunda bu aşamada olgunlaşmamış bir formdan yetişkinliğe dönüşür. Özellikle karasinek gibi hastalık vektörlerine müdahale yetişkin oldukları dönem beklendiği zaman çok geç olmuş demektir.

İlaçlama firmalarının arasında seçim yapmak ve böcek ilaçlama yaptırmak alalede bir iş değildir. İlaçlama sizi ve sevdiklerinizi etkileyen kimyasal bir işlemdir. Sağlığınızı tehdit eden haşerelerle mücadele etmek adına daha zararlı kimyasalları kullanan ruhsatsız kişi ve kurumlara ilaçlatma yaptırmayın. Evimi ilaçlattım 5 sene böcek gelmedi diyorsanız bilin ki evinize tütün zehri yada tarım ilaçları sıkılmıştır. Bu sırada zehirlenen sadece böcekler değil, sizsinizdir. Hiç bir şey insan sağlığından önemli değildir. Sadece uygun fiyatlı diye haşere ilaçlama firmaları tabelası asan kişileri tercih etmeyin. Yetki belgelerini, ruhsatlarını sorun ve sorgulayın. Evinize, işyerinize gelen ilaçlama firmaları ekipleri size belge göstermek ve garanti vermek zorundadır. Mevcut haşere sorununuz devam etmesi yasal olarak bilin ki ücretsiz ilaçlatma hakkınız vardır. 

Unlimited ilaçlama ve pest kontrol firması binlerce referansı ve sertifikalı uzman kadrosu ile teknolojiyi yakından takip ederek, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirir. İlaçlama firmaları arasında deneyimi, belgesi ve samimiyeti ile kalıcı müşteri kazanma anlayışında olan işine saygısı olan bir ilaçlama firmasıdır.

Okunma 942 defa Son Düzenlenme Pazar, 02 Ağustos 2020 00:42